Terapeutické konzultace

Neuroscience-Based Trauma-Informed Therapy

Zážitkové – Kreativní – Soucitný přístup – Lidskost – Účinnost

 S přístupem fotografického a vizuálního dotazování a fotografií vyvolanou mentální všímavostí k sobě, druhým a světu kolem

„Povídáme si s mozkem jazykem, kterému rozumí a hojíme ho v propojení s emocí.“

 

Poskytuji individuální terapeutické konzultace pro dospělé — Transformativní a kreativní propojení neurovědy – neurobiologických vhledů, terapie a vizuálního média pro hojení, naději a zvýšení kvality prožívání vašeho života

Jak Pracuji

Nabízím podporu, konzultaci i dlouhodobou společnou práci. Ve svém přístupu propojuji práci s vizuální všímavostí, s fotografií vyvolanou mentální všímavostí k sobě, druhým i světu kolem, vizuálním a fotografickým dotazováním, mental visual imagery, používám fotografii jako autentický jazyk pro komunikaci s myslí v propojení s emocí a pro práci s pozitivní mozkovou neuroplasticitou, přirozeně prostřednictvím nonverbálního jazyka navádím k autenticitě, sebepřijetí, sebelaskavosti a soucitu. Můj přístup je vždy bezpodmínečně příjímající, neposuzující a podporující. Fotografie nám umožňuje nejhlubší komunikaci a propojení a dále prohlubuje bezpečný prostor. Terapie se zapojením fotografie a vizuální komunikace a jazyka je zároveň kreativní a zážitková, s vysokou účinností. Ve svém přístupu kombinuji vědecky podložené přístupy s dnes již rovněž evidence-based hluboce lidskými poznatky (meditační a kontemplativní techniky, umění dívání dle klasických přístupů). Pracuji hodně se soucitným přístupem, vděčností a laskavostí. V rámci terapeutických konzultací poskytuji i praktická cvičení pro lepší zvládání každodenního běžného života.

Pomáhám lidem žít šťastnější a spokojenější život a nalézat v životě smysl, lásku, propojení, hloubku i nadhled a skutečně vnímat, cítit a prožívat každý okamžik. Vkládám lidem do rukou foťák a pracuji prostřednictvím práce s vizuálním stimuli a mentálním obrazem všude tam v lidských životech i oblastech mozku, kde verbální komunikace nedostačuje nebo není možná. Poskytuji podporu v rozsahu od traumatu po učení se vnímat a vidět zázraky, v sobě, v životě i kolem sebe, hlubšímu a vyššímu subjektivnímu prožitku.
Zaměřuji se zejména na podporu a pomoc při:
  • zvládání obtížných životních situací a krizí
  • zpracování ztráty a truchlení
  • zpracování traumatických událostí
  • úzkostné stavy
  • deprese
  • osamělost, pocity izolace
  • ztrátu smyslu, beznaděj
  • identitu a pocit ztracenosti
  • vnímání citové oploštělosti a ztrátu prožívání a prožitků na úrovni emocí a těla
  • vyjádření a zpracování bolesti, nevyřčených emocí a slovy nevyjádřitelných emocí prostřednictvím přístupu Keep Your Inner Butterfly Alive aneb Uvnitř každého z nás se skrývají velkolepé zázračné světy, které objevíme ve chvílích, kdy se zdá, že nic nejde tak, jak má

Terapeutické konzultace probíhají v mém osobním prostoru ve Velké Chuchli v Praze (Bus 172 ze Smíchovského nádraží, zastávka Mrkosova, autem – zaparkovat lze přímo před domem), vyjma prvních tří setkání vkládám po dohodě s klientem i setkání venku, nebo nabízím možnost online.

Poskytuji pouze individuální terapeutické konzultace pro dospělé. Cena 1 konzultace: 2000 Kč / 90 min

Poskytuji TK v češtině. I also provide Therapeutic Consultations in English, for information in English please contact me 00420 603 389 220

„Abyste se mohli mít skutečně rádi, musíte se skutečně znát. Ne nějakou představu o sobě, ale svou podstatu vycházející ze životního příběhu. Verbální jazyk je jazykem vědomí, zatímco vizuální jazyk zasahuje mnohem dále a hlouběji, dokáže autenticky komunikovat s těmi částmi mozku, které se fylogeneticky vyvinuly předtím, než se evolučně objevila verbální komunikace, tuto cestu potom mozek opakuje i v průběhu ontogenetického vývoje. Pracuji prostřednictvím fotografie, vizuálního mindfulness, s pozitivní mozkovou neuroplasticitou v propojení s meditací a kontemplativními vizuálními technikami tak, abych vám umožnila žít všímavěji, šťastněji a radostněji, v propojení se svým srdcem, sebou samým, svými kořeny, pomáhám vám při nalezení životního smyslu a klidu. Můj přístup nepředstavuje zázračnou pilulku, kterou spolknete a vše bude krásné, vyžaduje vaši pokoru, otevřenou mysl, důvěru ve své schopnosti a schopnosti své mysli a těla a ochotu na sobě pracovat. Je to cesta, forma kreativního neurobiologického procesu, pozitivní mentální a emoční saturace a hojení. Já vám na ní s pokorou a radostí poskytnu oporu a průvodce, který vás vždy bezpodmínečně přijímá takové, jací jste.“
Jak probíhá první setkání?

1. Stanovení cílů

Dříve než společně zahájíme terapeutickou spolupráci, je třeba, abychom si vyjasnili, jaké máte očekávání a zda to, co očekáváte, jsem vám schopna nabídnout. Na prvním setkání se vás proto zcela určitě zeptám nejen na to, co vás přivádí, ale také na to, čeho chcete naší případnou spoluprací dosáhnout, co by mělo být naším společným cílem.

2. Orientační dohoda

Jakmile bude zřejmé, co chcete nebo potřebujete, a bude jasné, že jsem schopna vám v dosažení tohoto cíle napomoci, můžeme se pak orientačně dohodnout, kolik přibližně času chcete práci na daném tématu věnovat, a jak často by konzultace měly probíhat. Obvyklá frekvence setkávání je 2x měsíčně, lze se ale dohodnout zcela individuálně.

3. Průběh

V případě zahájení terapeutické spolupráce se na začátku obvykle dohodneme na přibližně 10 setkáních (tj. přibližně 5měsíční spolupráci a tréninku). Toto nastavení a dobu lze kdykoli změnit. Po uplynutí této doby společně vyhodnocujeme přínos a dosažení dohodnutých cílů, probereme, zda budete chtít pokračovat dále např. 10 sezení, nebo se rozhodnete v konzultacích nepokračovat.

Mám zájem o konzultaci

RNDr. Ivana Dostálová, Ph.D., PGCert

Neurobiolog, Therapeutic Photography Facilitátor, Psychoterapeut ve výcviku

  • PGCert Terapeutická fotografie
  • Profesionální trénink ve všímavé fotografii (mindful photography), kontemplativních vizuálních technikách, výrazové semiologii dle výzkumu Arno Sterna, v práci s pozitivní mozkovou neuroplasticitou (Dr. Hanson, PhD, UC Berkeley)
  • Psychoterapeut ve výcviku
  • 10+ let fotografická terapeutická sebezkušenost
  • 10+ let fotografická terapeutická zkušenost (v tomto smyslu míněna vedle profesionální fotografické praxe i praxe následující: „fotografický vztah“ s více než 200 lidmi a každodenní fotografický vztah sama se sebou a světem kolem; „fotografický vztah“ zahrnuje osobní fotografický proces a vztah nekomerčního charakteru s osobním a hlubokým fotografickým výstupem)
  • 1 rok supervizovaná fotografická terapeutická zkušenost (Dr. Neil Gibson, Ph.D., Robert Gordon University)
  • Nafocených fotografií 10 000ce
  • Neurobiologie
  • Fyziologie
  • Neuroendokrinologie
  • 10+ let volná fotografka věnující se portrétům, selfportrétům a projektům se zaměřením na lidskost, the self, identitu, introspekci a šíření hlubšího vhledu, soucitu, skutečných hodnot a poselství míru, laskavosti a lásky ve společnosti a médiích a posilování vnímání těchto přístupů jako „normy“, filozofické vhledy do vizuálního fotografického vyprávění
  • 10+ let klinická vědkyně
  • Rozšířená sebezkušenost: C-PTSD Survivor
  • Sebepéče a rozvoj: každodenní praxe jógy a transcendentální meditace, každodenní trénink vizuální všímavosti a fotografické praxe, plavání a meditace ve vodě
O mně

Jsem absolventka PGCert Therapeutic Photography na Robert Gordon University ve Skotsku, jediného akademického postgraduálního výcviku tohoto typu na světě, můj přístup vychází z více než desetileté fotografické terapeutické zkušenosti a sebezkušenosti, jsem neurobioložka, facilitátorka terapeutické fotografie, 10 let klinická vědkyně v českých nemocnicích, více jak 10 let volná fotografka, ukázky mého přístupu a fotografické práce @idostalova27, autorka dětských knih, které pro děti laskavým způsobem s filozofickým přesahem detabuizují témata nemoci a smrti jako přirozených součástí života … S lidmi různým způsobem pracuji přes 20 let, nejprve jako klinická vědkyně, později jako fotografka. Pracovala jsem pro firmy, třeba i jako external Photography Designer and Artist pro Italskou Momenti Casa, řadu let jsem spolupracovala s největší onlinovou galerií světa Saatchiart, mé fotografie a já cestujeme po celém světě, s foťákem jsem procestovala nejrůznější místa i poznala úžasné lidi z nejrůznějšího sociálního prostředí … V ČR jsem také založila fototerapeutický projekt pro ženy https://www.voitopi.com/ více profesně o mně zde: https://muphotosci.org/founder/ Za mým CV je nicméně můj autentický životní příběh, věřím, že příběh o vnitřní odvaze a síle i o naději, ve kterém je mi fotografie přítelem od dětství. Mé C-PTSD a setkání se s utrpením druhých i mým vlastním mi přineslo sílu, odvahu a pokoru, ale i nadhled nad tím, co je skutečně důležité a naučilo mě laskavosti, hloubce i moudrosti (pevně věřím), lidskosti a soucitu s druhými, naučilo mě skutečně vnímat a umění naslouchat i hluboce vnímat utrpení druhých. Pokory, empatie a lidskosti mi asi přineslo nejvíce. A také odvahy, nebát se, jít si vlastní cestou, žít takový život, jaký jsem si vždy přála. Vlastní zkušenost i práce s druhými mi rovněž ukázala, že když verbální komunikace selhává, tak fotografie přináší skutečnou naději. Pomáhat lidem je mým životním posláním, které mě těší a naplňuje. Jsem tu pro vás tak, jak nejlépe umím, s pokorou a radostí, a také se soucitem a zároveň s poselstvím, kterému já sama hluboce věřím — že skutečně každý z nás má naději na to žít krásný život, a to i přes to, že otázka svobodné vůle je z neurobiologického a neurovývojového pohledu více než sporná a já sama si více než nesmírně vážím všech, kteří dokáží žít a zvládat svůj život i přes okolnosti, pod jejichž vlivem se jejich mozek vyvíjel.